Thermo zatepleni

Materiál nové generace

Termonátěry

Uvažujete o renovaci fasády domu a přemýšlíte, zda dům zateplit nebo pouze natřít fasádu? V souvislosti s tímto krokem je důležité, aby plánovaná renovace či úprava sebou přinesla úsporu energie na vytápění a zamezení úniku tepla. Jedině tak se vynaložené investice vrátí zpět. Toto vše splňují termonátěry, které se pro své tepelně-izolační vlastnosti stávají stále více vyhledávaným řešením pro úpravy fasád a stěn. Pokud jste o nich ještě neslyšeli nebo nevíte jak termonátěry fungují, pokusíme se Vám alespoň přibližně vysvětlit jak termonátěr pracuje a jeho vlastnosti.

Jak termonátěry fungují

Termoizolační nátěry dokáží i při tenkých nánosech výrazně zlepšit tepelně-izolační vlastnosti stěn, fasád a dalších povrchů. Nanáší se stěrkováním, válečkováním či stříkáním. Důležitou složkou termonátěru jsou speciální skleněné mikrokuličky, rozmístěné ve směsi vybraných složek (pryskyřic, pigmentů...). Na povrchu stěn se vytvoří po zaschnutí souvislá termoreflexní vrstva těchto kuliček, jež brání volnému úniku tepla a to se vrací zpět do interiéru.

Výhody termonátěru:

 • zvýší povrchovou teplotu stěn - stěna zachytí teplo z radiátorů
 • zamezí přehřívání stěn v letním období - stěny se méně přehřívají
 • zamezuje možnost vzniku plísní - nedochází ke srážení vlhkosti na stěnách
 • v zimních měsících se interiér pomaleji ochlazuje - snižuje náklady na vytápění
 • interiér se rychleji vytopí

Termonátěr se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům a ÚV záření, míra odrazivosti záření se odvíjí od barevného provedení fasády (tmavé odstíny pohlcují záření více než světlé). Je lepší termoizolační nátěr nebo zateplení? Zateplování termoizolační hmotou je méně pracné a tím pádem i levnější řešení. Zateplení polystyrenem vyžaduje vyšší investice a jedná se o komplexní obnovu budov. V konečném důsledku se sice termonátěr nemůže vyrovnat klasickému zateplení deseticentimetrovým polystyrenem, ale právě pro své nízké náklady a vynikající tepelně-izolační vlastnosti se stal vyhledávanou volbou k úpravě fasád, stěn a jiných povrchů.

Výhodou termonátěru je, že se nanáší v milimetrových vrstvách, podobně jako fasádní barva. Můžeme ho použít také tam, kde není možno použít jiné způsoby zateplení, například chráněné památkové budovy nebo členité povrchy. Termonátěr prodlužuje životnost budov a zamezuje výskytu zdraví škodlivých plísní. Jedná se vlastně o sanaci fasád a je rozhodně lepší volbou než klasický nátěr fasádní barvou.

Thermo zateplení

Pro ekonomické a komfortní bydlení je zateplování objektů (panelových a bytových domů) naprosto nezbytné. Řešením jak natřít fasádu domu nebo stěny v interiéru a ještě přitom ušetřit, jsou thermoizolační nátěry. Prodlužují životnost objektu, jsou prodyšné a žádným způsobem nezatěžují životní prostředí. Thermonátěr lze použít v interiéru (vnitřní stěny), v exteriéru (fasády domů), ale také jako izolační a uzavírací vrstva střech.

Výhody thermonátěru:

 • nižší náklady na zateplení v porovnání s tradičními metodami
 • prodyšnost a pružnost nátěru
 • nátěr odolný proti UV záření
 • jednoduchá aplikace (stačí štětka a žebřík)
 • nátěr bez nutnosti lešení či konstrukcí
 • nátěr lze tónovat do libovolného odstínu

Thermonátěr je založen na principu odrazu tepla zpět do prostoru a nikoliv na přenosu tepla, jako je tomu u jiných izolačních materiálů. Dosáhnete tak stabilnější teploty v interiéru během celého roku a snížíte tak náklady na vytápění. V zimě udržuje teplo a v létě naopak chlad.

Uspořte energii s thermonátěry.

O společnosti

Zabýváme se zhotovováním zednických prací v Praze se specializací a zaměřením na stavební práce sepeciálně na stavbu silnic a dálníc. Dále běžné stavební práce, opravy a rekonstrukce v bytové a průmyslové výstavbě, zateplení objektů, nátěry fasád a konstrukcí za použití horolezecké techniky nebo lešení.

Akce a novinky

Zajímavé odkazy

Kontakty

ITSTAV.Pater s.r.o.
IČ: 24303178
Dopravní 500/9
104 00, Praha 10 - Uhříněves
Tel.: +420 775 777 748
E-mail: info@pater-vyskoveprace.cz
E-mail: itstav-projekty@seunam.cz